Në Kosovë aktive me COVID-19 janë 26,886 raste

Periskopi.com Lajme

Në Kosovë aktive me COVID-19 janë 26,886 raste, që nga fillimi i shfaqjes së pandemisë numri i përgjithshëm i të prekurve ka arritur në 144,986.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës të shëruar janë 115,657 persona si dhe kanë vdekur 2,503 njerëz.

Për luftimin e koronaviusit Kosova ka filluar procesin e vaksinimit për disa muaj, ku janë dhënë 825.745 doza të vaksinës.  Të vaksinuar plotësisht me të dyja dozat janë 276,890.

Shpërndaje në: