Në Kosovë borë, VIP-at ia mbathin në vende ekzotike

Në Kosovë borë, VIP-at ia mbathin në vende ekzotike

Mbrëmë (e enjte) qytetarët e Prishtinës kanë shijuar borën e parë, e cila paralajmëron ardhjen e ditëve të ftohta për këtë vit.

Në Kosovë po bën vërtetë ftohtë, por disa prej këngëtarëve shqiptarë nuk po e ndjejnë fare të ftohtin, sepse kanë udhëtuar jashtë vendit

Ndonëse anagazhimet e mëdha gjatë verës nuk po i lejojnë të kryejnë pushimet ashtu siç duhet, ata po e shfrytëzojnë stinën e tretë të dimrit për t’i kompenzuar pushimet e humbura.

Etno Engjujt, Dren Abazi e Ledina Çelo janë vetëm disa prej figurave të njohura publike të cilat kanë marrë drejtimin për në viset e nxehta.

Genc Preluvkaj dhe Milot Hasangjekaj kanë publikuar disa fotografi në rrjetet sociale ku shfaqen në pushimet e tyre në Miami Beach, gjersa para pak kohe ata ishin në New York për të mbajtur disa koncerte.

Genc Prelvukaj në Miami Beach. Foto nga: Instagram

 

Milot Hasangjekaj në Miami Beach. Foto nga: Instagram

Edhe këngëtari Dren Abazi është larguar për në vendin e largët Rio De Janiero, ku është bërë këngëtari i parë shqiptar që mban koncert atje.

Ai ka shfrytëzuar ditët e nxehta dhe motin e mirë për të bërë disa ditë plazh atje. Në foto e publikuara në Instagram, Dreni shfaqet me rroba banje teksa shijon detin në motin e nxehtë.

Dren Abazi në Rio De Janiero. Foto nga: Instagram

Këngëtarja Ledina Çelo bashkë me familjen e saj ka marrë rrugën drejt Duabit, ku është duke kaluar pushimet.

Ajo ka publikuar në llogarinë personale në Instagram disa fotografi, ku shfaqet me fëmijët e saj duke shijuar notimin në det, gjersa nësy bie edhe trupi i saj seksi me bikini.

Ledina Çelo me familjen në pushime, Dubai. Foto nga: Instagram

Jo vetëm këta këngëtarë po shijojnë pushime. Shumë emra nga estrada nuk gjendet ditëve të fundit në Kosovë.

Kida dhe Mozzik kanë shkuar në Amerikë, Anxhelina Hadërgjonaj në Hollandë, e ndërsa Capital T ka marrë rrugën drejt Suedisë.

Mesa duket pas të ardhurave mjaft të majme nga sezona verore e suksesshme, këngëtarët po gjejnë vendin e duhur për të shpenzuar dhe për t’i shijuar fitimet e tyre. /Telegrafi/

Shpërndaje në: