Në Mitrovicë të Veriut bllokohen rrugët, kallet një veturë

Periskopi.com Uncategorized

Mediat lokale serbe shkruajnë se në Mitrovicë të veriut kanë nisur të bllokohen rrugët pas aksionit të Policisë së Kosovës për konfiskim të mallrave të kontrabanduara.

Sipas RadioKontakt, një veturë është kallur në Mitrovicë të Veriut, ndërsa janë bllokuar edhe rrugët nga qytetarët serbë për të pamundësuar aksionin e Policisë.

Periskopi merr vesh se aksioni ka të bëjë me punën bastoret që punojnë ilegalisht dhe barnatorët që mbajnë produkte të padoganuara.

(Foto: RadioKontaktPlus)