Në orën 16:00 nis rinumërimi i kutive të kontestuara

Në orën 16:00 nis rinumërimi i kutive të kontestuara

Në orën 16:00, në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve do të fillojë rinumërimi i disa vendvotimeve me vendim të PZAP-së dhe KQZ-së.

Kështu ka njoftuar përmes një komunikate për media, Burim Ahmetaj nga Qendra për Numërim të Rezultateve, transmeton Indeksonline.

Ndryshe, pas ankesave që janë dërguar në Panelin Zgjedhor për Ankesa dhe parashtresa do të rinumërohen edhe 117 kuti.

Shpërndaje në: