‘Ne po kursejmë’, Osmani pyetet për hotelin luksoz dhe sanën: Po gjitha hotelet janë luksoze

Periskopi.com Lajme

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se si institucion po kursejnë, transmeton Periskopi.

‘’Ne kursejmë sepse nuk përdorim kartela zyrtare për të paguar dreka e darka, nuk paguajmë bileta me 7 mijë euro, por të klasës së mesme’’, tha ajo në Prime Time.

Tutje ajo u pyet edhe për darkën e shumëpërfolur, Darkën e Lamës, të cilën e arsyeton ani pse u mbajt në një hotel super luksoz, i dekoruar me sanë.

‘’Po gjitha hotelet janë luksoze. Unë personalisht nuk jam marr me dekor, por kam pasë qëllim që miqtë tanë ndërkombëtarë të bëhen bashkë me prodhuesit vendor. Kanë qenë të ftuar liderët partiakë, por nuk i kam parë në sallë. Shumica e të ftuarve ishin prezent’’, shtoi ajo.PERISKOPI/