Në Turqi ndeshje futbolli për dëshmorë, luan edhe futbollisti i Kosovës (FOTO)

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Herolind Shala ka marrë pjesë në një ndeshje speciale në Turqi.

Periskopi.com Sporti

Ndeshja miqësore për t’i thënë stop terrorizmit u zhvillua në stadiumin e Besiktasit ‘Vodafone Arena’.

Ylli i Kosovës, Herolind Shala e ka nisur ndeshjen nga minuta e parë në ekipin e futbollistëve të huaj që luajnë në kampionatin turk si Samuel Eto’o, Nigel De Jong dhe Wesley Sneijder.

Pasi skuadra e përbërë nga futbollistë turq shënuan gol nga penalltia, të gjithë futbollistët u mblodhën së bashku dhe nderuar viktimat e sulmeve terroriste në Turqi.

Shpërndaje në: