Nëna e raporton mësuesen në polici, thotë se ia rrahu djalin

Periskopi.com Lajme

Një grua në Prishtinë ka raportuar në polici se mësuesja ka ushtruar dhunë fizike ndaj djalit të saj të mitur.

Ndërkaq sipas policisë e dyshuara nuk e ka pranuar këtë akuzë.

“Ankuesja kosovare ka njoftuar se djali i saj i mitur është goditur nga mësuesja e shkollës. Viktima ka pranuar tretman mjekësor. E dyshuara është intervistuar dhe e njëjta nuk ka pranuar se e ka goditur viktimën. Në konsultim me prokurorin rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e policisë.