Nëndetësja NUKLEARE amerikane goditet nga një objekt i panjohur

Periskopi.com Lajme

Një nëndetëse nukleare amerikane e ka goditur një “objekt të panjohur” ndërsa po zhytej në ujërat e rajonit të Azio-Paqësorit, duke i lënduar një numër marinarësh.

Nuk ishte e qartë se çka shkaktoi incidentin e së dieles, thanë ata.

Nëndetësja megjithatë mbeti “krejtësisht operacionale”, dhe periskopi punonte shumë mirë, përcjell Periskopi.

Zyrtarë të pa-armatosur i thanë mediave amerikane se përplasja ndodhi në Detin e Kinës Jugore, dhe që 11 marinsa ishin plagosur.

Incidenti ndodhi mes tensioneve të shtuara në rajon.

Sipas Associated Press, zyrtarët thanë se objekti me të cilin u përplas nëndetësja amerikane nuk ishte një nëndetëse tjetër. /Periskopi