Nepotizmi vazhdon: Zëdhënësi i qeverisë dhëndërr i Bajram Gecajt

Nepotizmi vazhdon: Zëdhënësi i qeverisë dhëndërr i Bajram Gecajt

Zëdhënësi i ri i Qeverisë së Kosovës Faton Abdullahu në vazhdimësi ka treguar mos durueshmëri dhe ka sulmuar dhe gjykuar gazetarët, analistët, biznesmenët,UÇK-në, presidenten dhe opozitën, nëpërmjet stauseve të tij në facebook, shkruan Infokusi.com.

Ky zëdhënës i ri i qeverisë është djali i ish kryetarit të Partisë Nacional Demokratike Shqiptare (PNDSH), Rexhep Abdullahut, madje është dhëndërri i Bajram Gecajt, i cili mbanë pozitën e Zëvendësministrit në Ministrinë e Administrimit të Pushtetit Lokal. Ai është edhe ligjërues në Riinvest ku edhe ka aksione shefi i tij, kryeministri Isa Mustafa.

Nuk ishte aspak e rastësishme deklarata e tij e mbrëmshme në një emision televiziv kur tha se gazetarët i shtrembërojnë deklartat. Ai duket se ka një gjykim të tillë për gazetarët dhe analistët, madje duket se e ka edhe urrejtje patologjike shkruan Infokusi.com.

 

 

Shpërndaje në: