Nervoz Rakiqi: Lista Sprska mund ta humbas Kllokotin, fiton vetëm 40%

Periskopi.com Lajme

Tashmë janë numëruar 71 për qind e votave në komunën e Kllokotit që është fituar përsëritshëm nga ana e Listës Serbe pa balotazh. Por, gjërat kanë ndërruar.

E gjithë kjo ka ndodhur pasi Strahinja Spasic nga GI SNS dhe Sasha Mirkoviq e kanë sfiduar seriozisht kandidatin e LS-së Vladan Bogdanoviqin, përcjell Periskopi.

Distanca në vota mes këtyre kandidatëve është fare e vogël, pasi po bëjmë fjalë për pak më shumë se një mijë vota të shpërndara mes kandidatëve.

Shpresojmë shumë që në rast të balotazhit, kandidati i tretë do t’i ndihmojë z. Spashiq për të mundur kandidatin e Lista Sprskas. /Periskopi