Nesër mblidhet Këshilli i Sigurisë, Kurti: Ka kriminelë të llojeve e ngjyrave të ndryshme që duan ta sfidojnë shtetin

Periskopi.com Lajme

Kryeministri Albin Kurti ka konfirmuar se nesër do të realizohet një mbledhje e Këshillit të Sigurisë së vendit, raporton Periskopi.

Ai tregon edhe arsyen.

‘’E kemi një mbledhje të Këshillit të Sigurisë nesër në mëngjes ku do diskutojmë cështjet që mund të na shfaqen e duhet t’i kemi aprasysh. Ka kriminelë të llojeve e ngjyrave të ndryshme që nuk ju pëlqen ligjshmëria dhe duan ta sfidojnë shtetin’’

‘’Prandaj, duam të shohhim janë ndërmarrë gjitha masat që gjithcka të shkojë sic është planifikuar sipas shtetit të së drejtës.’’, tha Kurti në një konferencë pas kthimit nga Amerika.’’.PERISKOPI/