Nesër përkundër të nxehtit të madh, pasdite priten edhe reshje shiu

Periskopi.com Lajme

Nesër do të mbajë mot me diell dhe vapë.

Pasdite parashihen vranësira të dendura të cilat mund të sjellin shi të dobët në viset e ulëta , ndërsa në viset e larta parashihen reshje te intensitetit mesatar,

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-35 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe jugperëndimit