Nesër përurohet Qendra Nacionale e xhudos në Pejë

Periskopi.com Sporti

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit njofton se qendra e xhudos, ‘Judo’, do të përurohet nesër në Pejë.

Në përurim do të marrin pjesë Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, Kryeministri Albin Kurti, Kryetari Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, Marius Vizer, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, përfaqësuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës dhe Federatës së Xhudos së Kosovës dhe shumë personalitete e mysafirë tjerë vendorë e ndërkombëtarë.

Njoftimi i MKRS, më poshtë:

Të nderuar/a përfaqësues/e të mediave,

Nesër (28.09.2021), duke filluar prej orës 11:00, do të organizohet ceremonia përuruese e Qendra Nacionale të Xhudos në Pejë.

Në përurimin e Qendrës Nacionale do të marrin pjesë Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu, Kryeministri Albin Kurti, Kryetari Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, Marius Vizer, Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, përfaqësuesit e Komitetit Olimpik të Kosovës dhe Federatës së Xhudos së Kosovës dhe shumë personalitete e mysafirë tjerë vendorë e ndërkombëtarë.

Lokacioni Qendrës Nacionale të Xhudos: Lagjja Tabjet, Pejë