Neuer merr çmim nga UEFA, shpallet portieri më i mirë i sezonit

Periskopi.com Sporti

Në ceremoninë që po mbahet sot në Nyon të Zvicrës, UEFA zgjodhi portierin më të mirë të sezonit të kaluar.

Ishte Manuel Neuer, ai i cili e fitoi këtë çmim.

Me trofeun e Champions Leagues në duar dhe me pritjet fantastike, ky çmim ishte i merituar.

Shpërndaje në: