Neymar komenton në postimin e Leo Messit ku i thotë lamtumirë Suarezit dhe kritikon brutalisht Barcelonën

Periskopi.com Sporti

Pikërisht kur menduam se Barcelona u këndell nga largimi potencial i Lionel Messit, ndodhë një tjetër incident.

Messi ishte i frustruar kur Ronald Koeman i tha Luis Suarezit se nuk është më i nevojshëm në ‘Camp Nou’, transmeton Periskopi.

33-vjecari shijoi gjashtë sezone të jashtëzakonshme në Kataluni, ku formoi një partneritet të jashtëzakonshëm me Messin brenda dhe jashtë fushës.

Por Koeman e kishte vendosur dhe ka lejuar largimin e Suarezit në parametra zero, pavarësisht se kishte edhe një vit në kontratë.

Pjesë e arsyes pse Messi deshi të largohet nga Barca këtë verë është për shkak të mënyrë se si klubi e trajtoi Suarezin.

Dhe Messi e bëri të qartë këtë në mesazhin lamtumirës në Instagram, ku shkroi:

 

View this post on Instagram

 

Ya me venía haciendo la idea pero hoy entré al vestuario y me cayó la ficha de verdad. Que difícil va a ser no seguir compartiendo el día a día con vos, tanto en las canchas como afuera. Los vamos a extrañar muchísimo. Fueron muchos años, muchos mates, comidas, cenas… Muchas cosas que nunca se van a olvidar, todos los días juntos. Va a ser raro verte con otra camiseta y mucho más enfrentarte. Te merecías que te despidan como lo que sos: uno de los jugadores más importantes de la historia del club, consiguiendo cosas importantes tanto en lo grupal como individualmente. Y no que te echen como lo hicieron. Pero la verdad que a esta altura ya no me sorprende nada. Te deseo todo lo mejor en este nuevo desafío. Te quiero mucho, los quiero mucho. Hasta pronto, amigo.

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

“Do të jetë e çuditshme të të shoh në një fanellë tjetër dhe shumë më tepër të dalësh kundër meje në fushë. Keni merituar një lamtumirë që përshtatet me atë që jeni: një nga lojtarët më të rëndësishëm në historinë e klubit. Dikush që arriti gjëra të mëdha për ekipin dhe në nivelin individual.“Ju nuk e meritonit që ata t’ju dëbonin jashtë ashtu siç e bënë. Por e vërteta është se në këtë fazë asgjë nuk më habit më. ”

Por Messi nuk është i vetmi i frustruar me mënyrën se si blaugranët e kanë trajtuar Suarezin, i cili shënoi 198 gola në gjashtë vite.

Neymar ka komentuar në këtë postim, duke shkruar: ”E jashtëzakonshme si po i bëjnë ata këto punë.” /Periskopi.com/

p1ej2flacv16qa1babehbifd17g2b.jpg

Shpërndaje në: