Nga Kuvaiti u nis me lansues raketor – I zbulohet në aeroportin në ShBA

Periskopi.com Fun

Autoritetet e sigurisë së Aeroporteve e kanë konfiskuar një lansues raketor nga valixhja e udhëtimit të një burri.

Ky mekanizëm lëshimi u gjet në Aeroportin e Baltimore/Washington në Maryland të ShBA-ve.

Sipas Administratës së Sigurisë së Transportit në ShBA, pasagjeri tha se po e sjellte lansuesin e raketës nga Kuvaiti si një suvenir.

Oficerët kontraktuan policinë e aeroportit dhe e arrestuan pasagjerën dhe më pas e morën në pyetje, shkruan Periskopi.

Nuk është hera e parë që pasagjerët kanë provuar të sjellin armë ushtarake në aeroportët publikë.

Vitin e kaluar, kompanisë Eurostar iu desh të lëshonte një lajmërim për udhëtarët që të mos sillnin “bomba, predha apo armë” në valixhet e tyre./Periskopi

Shpërndaje në: