Nicolo Zaniolo te Galatasaray, marrëveshja më e shtrenjtë ndonjëherë në futbollin turk

Nicolo Zaniolo te Galatasaray, marrëveshja më e shtrenjtë ndonjëherë në futbollin turk

Tashmë dhe është zyrtare, Nicolo Zaniolo dhe zyrtarisht është lojtari më i ri i skuadrës turek, Galatasaray.

Marrëveshja është vulosur nga të dyja palët, me mesfushorin që i kushtoi skuadrës turek plotë 35 milionë euro, shkruan Periskopi.

Kontrata e tij te skuadra turke vlenë deri në vitin 2027.

16.5 milionë euro transferim;

Bonuse shtesë prej 13 milionë euro;

Kontratë deri në vitin 2027 me pagë 3.5 milionë euro në vit;

Klauzola e shitjes 20%

Klauzola e lirimit prej 35 milionë euro.

Shpërndaje në: