Një burrë u gjet lakuriq brenda murit të teatrit shtetëror të Nju Jorkut

Periskopi.com Lajme

Një burrë është shpëtuar pasi u bllokua brenda mureve të një teatri në Syracuse, në Nju Jork.

Zjarrfikësit u thirrën rreth orës 07:30 pasi dikush u dëgjua duke përplasur murin dhe duke thirrur ndihmë, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

Besohet se burri ka ngecur brenda murit për dy ditë, teksa ekipet e shpëtimit prenë muret e teatrit dhe e gjetën atë të zhveshur.

Në një deklaratë në Facebook, departamenti i zjarrfikësve të Sirakuzës tha se nuk ishte e qartë se si ai kishte hyrë në hapësirën e zvarritjes pas murit.

Punonjësit që e panë atë humbën gjurmët e vendndodhjes së tij dhe supozuan se ai ishte larguar, teksa nuk ishte e qartë se si ai kishte hyrë në hapësirën e zvarritjes pas murit.

Policia tha se burri dukej se vuante nga një sëmundje mendore dhe nuk do të akuzohej apo identifikohej.