Një i arrestuar për dy të vrarët në Pejë

Periskopi.com Lajme

Personi i cili përfundoi i plagosur nga rasti i vrasjes së dyfishtë në Pejë, është arrestuar nga Policia e Kosovës.

Këtë e ka konfirmuar Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, përmes një reagimi në facebook, njofton Klankosova.tv.

Deri tani bëhet e ditur se të vrarë kanë mbetur kandidati i PDK-së për kryetar të Pejës, Astrit Ademaj, si dhe ish-kandidati i PDK-së për kryetar të Deçanit, Blerand Kadriaj.

Shpërndaje në: