Një i vdekur sot nga COVID-19, shtatë të infektuar

Periskopi.com Lajme

Një qytetar ka humbur jetën nga COVID-19 dhe shtatë të tjerë kanë rezultuar pozitivë gjatë 24 orëve të fundit.

Sot janë shëruar 26 qytetarë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.631. Në total numri i rasteve aktive është 380, njofton Klan Kosova.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1748 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.602.881 doza të vaksinës. Deri më sot 754.429 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.