Një “sadist” si Javier Tebas, po i kënaqet dënimit të Man Cityt

Periskopi.com Sporti

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas, ka reaguar lidhur me vendimin e djeshëm të shtëpisë së futbollit UEFA, duke thënë se ne kemi pritur prej vitesh një dënim të ashpër për “Qytetarët”.

“UEFA më në fund ka marrë një veprim përfundimtar. Zbatimi i rregullave financiare është thelbësor për futbollin”, ka thënë Tebas, përcjell lajmi.net.

“Ne kemi kërkuar prej vitesh një veprim të ashpër kundër Manchester Cityt dhe PSG. Më mirë vonë sesa kurrë”. /Periskopi.com/

 

Shpërndaje në: