Një udhëtim i pabesueshëm i Messit të Barcelona, sot 17 më parë vite nënshkroi kontratën me klubin katalanas

Periskopi.com Sporti

Dikush mbase mund të mos e dijë se kur saktësisht është bërë Messi pjesë e Barcelonës, edhe pse fansat ‘lionelmessian’, sikur janë të bindur se historia e Barcelonës fillon me legjendën argjentinase, shkruan Periskopi.

Megjithatë, klubi katalanas u formua në vitin 1989, përkatisht me datë 29 nëntor. Teksa një talent që mbase vjen vetëm njëherë në botën e futbollit iu bashkangjit katalunasëve në vitin 2004.

Në 503 paraqitje për klubin Messi ka shënuar 456 herë në portën e kundërshtarëve. Ndërsa tek Barcelona C, në 10 parqitje ka shënuar 5 herë dhe tek Barcelona B në 22 parqitje ka shënuar 6 herë.

Image

Periskopi jua rikujton se, si sot në vitin 2004 ai u bë pjesë e ekipit të Barcelonës me të cilin fitoi gjithçka që ka sot.

 

Shpërndaje në: