Notat e lojtarëve, Alaves 1-4 Real Madrid: Benzema yll i mbrëmjes

Periskopi.com Sporti

Real Madridi ka fituar ndaj Deportivo Alavesit me rezultat 4-1 në kuadër të javës së 19-të të La Liga.

Fitorja ishte detyrim, pasi edhe Zinedine Zidane nuk ishte me skuadrën pasi është në izolim shkaku i infektimit me COVID-19.

Golat për mbretërit i shënuan, Karim Benzema dy herë, ndërsa nga një herë Casemiro dhe Eden Hazard.

Lojtari më i mirë i ndeshjes doli të jetë Benzema, i cili u vlerësua me notën 9.2.

Më i dobëti në fushë ishte mesfushori i vendasve, Rodrigo Battaglia me notën 4.9.

Real Madridi tani ka 40 pikë, katër më pak se Atletico që ka edhe dy ndeshje më pak të zhvilluara.

Notat e lojtarëve të Alaves

Notat e lojtarëve të Real Madrid

Shpërndaje në: