Nuk dorëhiqen zyrtarët e Komunës së Prishtinës

Nuk dorëhiqen zyrtarët e Komunës së Prishtinës

Zyrtarë të Komunës së Prishtinës që në zgjedhjet e 11 qershorit kanë marrë mjaftueshëm vota për tu bërë deputet, ende nuk kanë dhënë dorëheqje.

Gjatë ditës është raportuar se Dardan Sejdiu – nënkryetar, Arbërie Nagavci – drejtoreshë e Arsimit dhe Fitore Pacolli – shefe e kabinetit kanë dhënë dorëheqje nga këto pozita.

Por është vetë Nagavci që për klankosova.tv ka mohuar diçka të tilla.

Ajo ka thënë, personalisht nuk do të largohet deri në seancën e parë konstituive të Kuvendit dhe se ka thënë se njësojë do të veprojnë edhe kolegët e saj.

Shpërndaje në: