Nuk keni parë kaq ushtrime brutale – Shikoni videon se si po përgatitet Joshua për meçin ndaj Usyk

Periskopi.com Sporti

Anthony Joshua dhe Oleksandr Usyk do të takohen me 20 gusht në Arabinë Saudite për revanishin e tyre në kategorinë e rëndë në boks.

Që nga muaji shtator i vitit të kaluar titujt WBA, IBF, WBO dhe IBO i takojnë ukrainasit, Usyk, pasi ky i fundit arriti ta mposhtë britanikun, Joshua, shkruan Periskopi.

Joshua nga një video që ka publikuar pak më parë shihet duke u stërvitur fuqishëm para këtij meçi.

Përgatitja e tij fizike duket mjaft e frikshme, por të shohim se si do të rrjedhin gjërat të shtunën në ring.

Shikoni videon nga përgatitjet e tij:

VIDEO