Nuk miratohet rezoluta për rishqyrtim të masave, Vetëvendosje voton kundër

Periskopi.com Lajme

Nuk ka kaluar në Kuvend rezoluta e opozitës me rekomandimet për masat kundër COVID-19 si dhe rekomandime tjera mbi situatën e krijuar pas rritjes së rasteve me COVID-19.

Ndër të tjera, në mesin e rekomandimeve ishte edhe ai që Kosova të konsultohet me shtetet fqinje, përfshirë Shqipërinë e Maqedoninë për masat kundër COVID-19, shkruan lajmi.net.

Po ashtu, kishte rekomandim edhe që të dërgohen në organet e drejtësisë keqpërdorimet me çmime të barnave dhe artikujve tjerë mjekësor.

Kundër kësaj resolute votoi Vetëvendosje.