Nushi: Policia e Kosovës nuk duhet të luajë rolin e sigurimit privat të EULEX-it

Periskopi.com Lajme

Pas aksionit të cuditshëm të EULEX-IT sot të bërë në zyret e  veteranëve, ku edhe ndodhi nëj arrestim ai i kryetarit te OVL-UCK, Hysni Ngucati, ka reaguar Nol Nushi, ku sic thotë ai misioni I EULEX-it ka dështuar.

Ai përmes një statusi thotë se ky aksion është dashur të ndërmerret nga Policia e Kosovës, dhe se Policia e Kosovës nuk duhet të luajë rolin e sigurimit privat të EULEX-it.

Ja statusi:

Shpërndaje në: