Nusja sulmohet fizikisht nga burri dhe vjehrra

Periskopi.com Lajme

Një grua në Prishtinë ka raportuar në polici se pas një mosmarrëveshjeje në shtëpi ishte sulmuar fizikisht nga bashkëshorti dhe vjehrra e saj. Si pasojë, bëhet e ditur se viktima ka pranuar tretman mjekësor dhe pas intervistimit me tre fëmijët e saj për shkaqe sigurie dhe me pëlqimin e saj është dërguar në strehimore.

Bashkëshorti i saj pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, kurse vjehrra është liruar në procedurë të rregullt.

Raporti i plotë:

Prishtinë 05.01.2022 – 08:30. Viktima femër kosovare ka raportuar se pas një mosmarrëveshje në shtëpi ishte sulmuar fizikisht nga të dyshuarit bashkëshorti i saj mashkull kosovar dhe vjehrra e saj e dyshuara femër kosovare. Si pasoj viktima ka pranuar tretman mjekësor dhe pas intervistimit me tre fëmijët e saj për shkaqe sigurie me pëlqimin e saj është dërguar në strehimore. I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, kurse e dyshuara nëna e tij është liruar në procedurë të rregullt.