Oskari po kthehet në Evropë dhe nuk do ta besoni te cili klub

Periskopi.com Sporti

Ish-futbollisti i Chelseat raportohet se po vazhdon bisedimet me Barcelonën, rreth një transferimi potencial, transmeton Periskopi.

Gazetat braziliane potencon se 30-vjecari insiston se bisedimet ende ‘nuk kanë përfunduar’, me klubin katalunas që raportohet se po pret largimet fillimisht.

Ish-mesfushori i ‘Stamford Bridge’ aktualisht luan në Super Ligën Kineze pas transferimit 70 milionësh te Shanghai Port.

Dhe në transferimin e vitit 2017, Oscar u shndërruar në një prej futbollistëve më të paguar në botë.