Osmani në New York: Kërkova përmbyllje urgjente të çështjes së liberalizimit të vizave dhe tejkalimin e krizës energjetike

Osmani në New York: Kërkova përmbyllje urgjente të çështjes së liberalizimit të vizave dhe tejkalimin e krizës energjetike

Presidentja Vjosa Osmani ka thënë se në takimin që ka zhvilluar sot në New York me ftesë të përfaqësuesit të lartë të BE-së, Josep Borell, ka kërkuar që urgjentisht të zgjidhet çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën.

”Sot në takimin e organizuar nga përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian, Josep Borrell me krerët e shteteve të Ballkanit Perëndimor potencova përkushtimin e Kosovës për paqe e stabilitet dhe për rrugën e saj euroatlantike, kërkova përmbyllje urgjente të çështjes së liberalizimit të vizave dhe mbështetje nga BE-ja për tejkalimin e krizës energjetike këtë dimër”.

 

Shpërndaje në: