Ozil në Katar për ta përcjellur Kupën e Botës, nuk bën tifo për Gjermaninë

Ozil në Katar për ta përcjellur Kupën e Botës, nuk bën tifo për Gjermaninë

Ish-futbollisti i Realit e Arsenalit, Mesut Ozil ndodhet në Katar për të parë nga afër Kupën e Botës.

Ai përmes një postimi në ‘Twitter’ e ka falenderuar vendin pritës Katarin për organizimin dhe mikpritjen ndaj tij, shkruan Periskopi.

Por, në postimin e Ozil nuk shihet askund përkrahja ndaj Gjermanisë që dikur luante për tan ë Kombëtare.

Madje në fund të shkrimit të tij ai ka vendosur flamurin e Turqisë edhe pse Kombëtarja turke nuk është në Botëror.

Kjo ndoshta për shkak të kaluarës së tij me Gjermaninë e që në fund nuk ishte  e mirë.

Shpërndaje në: