Pa fitues mbyllet edhe ndeshja mes Sociedad dhe Barcelona, shkojnë në vazhdime

Periskopi.com Sporti

Skuadra e Barcelonës nuk ka arritur të marrë më shumë së një barazim ndaj Sociedadit në takimin që po zhvillohet në kuadër të Kupës së Spanjës, shkruan Periskopi.

Frenki de Jong shënoi golin e parë në ndeshje pas një super pasimi të Antonie Griezmann drejt De Jong 39’.

Holandezi përpos golit të shënuar, shkaktoi edhe një penalti të cilen e konkretizoi Oyarzabal 51’.

Fituesi i kësaj ndeshje do të shkojë në finalen e Super Kupës. Vazhdimet do të jenë vendimtarë.

Shpërndaje në: