‘Pak e çuditshme’ – Lojtari i Al Nassr zbulon se si reagoi skuadra që Cristiano Ronaldo u bë kapiten

‘Pak e çuditshme’ – Lojtari i Al Nassr zbulon se si reagoi skuadra që Cristiano Ronaldo u bë kapiten

Ylli i Al Nassr, Jaloliddin Masharipov ka shpjeguar se si reagoi skuadra ndaj Cristiano Ronaldos që u emërua kapiten menjëherë.

Ronaldo i është dhënë kapitenin në mënyrë të përhershme pas transferimit të tij prej 175 milionë funte në vit në Arabinë Saudite dhe ka mbajtur shiritin në krahun në secilën nga tre paraqitjet e tij për Al Nassr, shkruan Periskopi.

Mbrojtësi Abdullah Madu humbi privilegjin e të qenit kapiten pas ardhjes së Ronaldos. Por sipas Masharipov, nuk kishte asnjë problem nga grupi pasi ata mendonin se Ronaldo, i cili ka qenë kapiten i kombëtares së Portugalisë për disa vite, ishte më se i përshtatshëm për këtë rol.

“Do të ishte pak e çuditshme nëse pjesa tjetër e lojtarëve do të ishte kapiten i Ronaldos”, tha mesfushori i Uzbekistanit për Sports.ru.

“Ne e prisnim atë. Ish-kapiteni ynë ia dorëzoi me dëshirë shiritin [Cristiano Ronaldos] pa asnjë problem. Mendoj se kjo është zgjidhja më e mirë. Nuk mund të jetë ndryshe”, tha ai.

Shpërndaje në: