‘Pak me vonesë e kuptuat’ – Mësoni pse i tha kështu Adriatik Kelmendi Kryeministrit Kurti

Periskopi.com Lajme

Kryeministri Albin Kurti, ka thënë se do të bisedojë më Presidentin e Kosovës, Hashim Thaci, për të bashkërenduar politikën e jashtme.

Këtu, ai ka cituar presidentin amerikan, Donald Trump, ‘që më mirë është kur janë zërat e unifikuar’ (kur presidenti amerikan e kishte thënë një deklaratë të tillë, jo për Kosovën).

Në këtë moment, gazetari dhe autori i emisionit ‘Rubikon’ Adriatik Kelmendi, ka ndërhyrë duke i thënë kryeministrit ‘se pak me vonesë e ka kuptuar’. /Periskopi/

Shpërndaje në: