Pamje dramatike: Ja çka la pas cunami i tmerrshëm në Indonezi

Periskopi.com Galeria

Numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit dhe cunamit të formuar më pas në ishullin Sulawesi të Indonezisë, është rritur në 832, transmeton AA.

Zëdhënësi i Agjencisë Kombëtare për Menaxhimin e Fatkeqësive (BNPB), Sutopo Purwo Nugroho, në një deklaratë ka njoftuar se si pasojë e tërmetit dhe cunamit të formuar më pas në ishullin Sulawesi kanë humbur jetën 832 persona.

Nugroho është shprehur se kanë marrë informacionin se në zonën Palu në rajon kanë humbur jetën 821 persona dhe në Donggala 11 persona.

Shikoni pamjet dramatike:

Shpërndaje në: