Pamje: Ja momenti kur Hamas lëshon 130 raketa drejt kryeqytetit izraelit

Periskopi.com Lajme

 

Sirenat e bombardimeve u dëgjuan pak minuta më parë në Tel-Aviv, teksa militantët e Hamas, ashtu si e kishin paralajmëruar kanë lëshuar 130 raketa në drejtim të kryeqytetit izraelit.

Forcat izraelite të mbrojtjes i janë kundërpërgjigjur zjarrit dhe të pakta kanë qenë raketet që kanë depërtuar sistemin mbrojtës dhe sipas raportimeve njëra prej tyre goditi një autobuz në qytetin e Holon duke lënë të paktën 4 të plagosur rëndë mes tyre dhe një minorene.

 

 

 

 

 

Shpërndaje në: