Pamje nga aksioni i Njësisë Speciale në veri të Kosovës, lëshohet “alarmi i sigurisë”

Periskopi.com Lajme

Forca të policisë së Kosovës janë parë sot në veri të vendit.

Mediat lokale serbe shkruajnë se bëhet fjalë për gaz lotsjellës.

“Kosovo-Online” shkruan se bëhet fjalë për një aksion të policisë në një barnatore në Mitrovicë të Veriut, për çka banorët kanë kundërshtuar aksionin dhe kanë bllokuar rrugën “Knez Milos”.

Pas nisjes së aksionit, në veri të vendit janë lëshuar “sirenat e alarmit” nga strukturat paralele.

Më herët. Policia e Kosovës njoftoi edhe për një aksion të gjerë, ku është përfshirë edhe Mitrovica e Veriut, e që ka të bëjë me kontrabandë.

Aksioni, sipas Policisë është kryer në disa komuna, si Prishtinë, Pejë, Mitrovicë të Jugut dhe Mitrovicë të Veriut.

Shpërndaje në: