Pamje që nuk është filmuar më parë: Momenti kur shqiponja rrëmben cjapin para se ta lëshonte drejt vdekjes

Pamje që nuk është filmuar më parë: Momenti kur shqiponja rrëmben cjapin para se ta lëshonte drejt vdekjes

Ky është momenti i jashtëzakonshëm kur një shqiponjë e artë lëshon kthetrat e saj në qafën e një cjapi para se ta dërgonte lartë në ajër dhe para se ta lëshonte drejt vdekjes në Alpet e Italisë, shkruan Daily Mail, përcjell Periskopi.

“Vrasja brutale” e cjapit të maleve, një fenomen që nuk është filmuar asnjëherë më parë sipas BCC, do të shfaqet të dielen, në serinë e Frozen Planet II të David Attenborough.

Producenti i BBC, Alex Lanchester tha se ekipi i Frozen Planet nuk mund të besonte se çfarë kishin parë.

Lanchester tha për The Express: “Kjo nuk është gjiruar asnjëherë më parë. Ështe një sjellje e jashtëzakonshme. Cjapi peshonte rreth pesë herë më shumë se shqiponja, prandaj ishte jashtëzakonisht i rëndë”. /Periskopi/

Shpërndaje në: