Pamje të reja: Aksident shumë i rëndë në garën e Formula 1, piloti dërgohet në spital

Periskopi.com Sporti

Janë publikuar pamje të reja nga aksidenti në Formula 1.

Gara e Formula 1 në Silverstone është ndaluar për pak minuta, për shkak të një aksidenti në xhiron e parë.

George Russell ishte ai që u përfshi në aksident dhe nxori nga pista kundërshtarin e tij, por dëmtoi edhe tre të tjerë.

Piloti Zhou u bart me lese pas aksidentit, por për fat të mirë është jashtë rrezikut për jetë.

Më poshtë mund ta shihni një kënd tjetër të aksidentit të ndodhur më herët.

VIDEO