Pamjet e reja tregojnë tifozët polakë duke provokuar shqiptarët para incidentit, ishin të parët që hodhën shishe

Periskopi.com Sporti

Përballja mes Shqipërisë dhe Polonisë u ndërpre natën e mbrëmshme pas hedhjes së gjësendeve të forta në fushë nga fansat ‘kuqezi’.

Megjithatë, nga pamjet e publikuara zbulohet se tifozët polakë ishin të parët që hodhën shishe ndaj tifozëve shqiptarë, para se të ndodhte incidenti me lojtarët.

Pas incidentit u zhvilluan edhe 15 minutat e mbetur të ndeshjes, por Shqipëria nuk ia doli dhe Botërori mbetet vetëm një ëndërr.

Polonia rënditet vendin e dytë me 17 pikë, ndërsa kuqezinjtë zbresin në vendin e 3 me 15 pikë.

Shpërndaje në: