Pamjet e sapo publikuara nga stërvitja e Furyt janë përtej brutales: Ai është thjesht i frikshëm

Periskopi.com Sporti

Tyson Fury, i cili mposhti Deontay Wilderin për herë të dytë në tetorin e kaluar, ka zbuluar diçka nga stërvitjet dhe regjimi i ushtrimeve prapa dyerve të mbyllura.

Videoja tregon klipe brutale të britanikut dhe partnerit në stërvitje duke u goditur nga topi i rëndë, transmeton Periskopi.

Ndëshkimi që Fury dhe partnerët e tij në ushtrime marrin, është aq brutal sa që ju ngjallë njëfarë ndjenje shqetësimi.

Nuk do mend pse Fury ka kapacitetin të qëndrojë në këmbë kur merr goditje të rënda, derisa edhe ngritet shpejt kur nokautohet, siç u pa edhe në triologjinë e famshme me Deontay Wilder.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/