Pamjet që ta tundojnë palcën kurrizore nga ‘Old Trafford’ kur brohorisin të gjithë ‘SIUUU’, gjatë festës së CR7

Periskopi.com Sporti

Madje as Cristiano Ronaldo nuk mund ta besonte sa perfekt shkoi debutimi i tij i dytë me Manchester Unitedin.

”Nuk prita të shënoja dy gola,” tha legjenda portugeze pas ndeshjes.

”Prita një por jo dy. Ishte një moment i pabesueshëm.”

Qartazi ishte.

Ronaldo shënoi dy gola derisa Unitedi mposhti Newcastlen 4-1 në ‘Old Trafford’.

Një moment interesant dhe drithërues është piketuar pas golit të tij të dytë.

‘Old Trafford’ ishte në ekstazë derisa Ronaldo festoi me tradicionalen e tij ‘SIUUU’.

Tash, pamjet nga afër të festës së golit janë publikuar dhe janë thjesht lëkundëse.

Pasi shënoi, Ronaldo vrapoi drejt kamerës së vijës anësore para se të performonte ‘SIUUU’-n e tij.

Por ai nuk ishte i vetmi.

Pamjet kanë kapur shumicën e 72,732 personave sa ishin prezent në ‘Teatrin e Ëndrrave’ duke brohoritur ‘SIUUU’ të unifikuar.

Shikoni më poshtë. /Periskopi.com/

Shpërndaje në: