Pamje nga Haga: Ish-presidentët e Shqipërisë takohen pas pak me ish-krerët e UÇK-së

Pamje nga Haga: Ish-presidentët e Shqipërisë takohen pas pak me ish-krerët e UÇK-së

Kanë arritur para ndërtesës së paraburgimit të Dhomave të Specializuara në Hagë ish krerët e shtetit shqiptar të shoqëruar nga ish ministri i jashtëm i Kosovës, Behxhet Pacolli.

Në këto pamje duken ish presidentët Alfred Moisiu, Rexhep Meidani, Bamir Topi, ish kryeministri Pandeli Majko dhe Behxhet Pacolli duke hyrë në ndërtesën ku po mbahen ish krerët e UÇK-së.

Ata pritet të takohen me ish presidentin Hashim Thaçi, ish kryeparlamentarët Kadri Veseli e Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi dhe të tjerët.

Shpërndaje në: