Paqarada flet për ‘Bild’: Nën drejtimin e Challandes, nuk kishte më kuptim të isha pjesë e Kombëtares

Periskopi.com Sporti

Leart Paqarada nuk ka luajtur qe një kohë me Përfaqësuesen e Kosovës.

Mbrojtësi i majtë kishte vendosur vetë të qëndrojnë larg “Dardanëve” derisa në krye të tyre do të ishte trajneri Bernard Challandes.

Tash, zvicerani u largua nga Verdhekaltrit dhe Kosova është në kërkim të trajnerit të ri.

Dhe, 27 vjeçari tash thotë se është i gatshëm të rikthehet në Kombëtare.

“Nën drejtimin e trajnerit të vjetër, kishim ardhur në përfundim që nuk kishte më sens të isha pjesë e ekipit në atë mënyrë. Trajneri nuk është më. Dhe, tash do të shikojmë përpara”, deklaroi Paqarada për mediumin gjerman “Bild”.

Ai zbulon se e ka vuajtur shumë mungesën në ekipin kombëtar të Kosovës.

“Të luash për vendin tënd është diçka mjaft speciale. Kam qenë gjithmonë atje në vitet e fundit, i ulur para televizorit me një dhimbje në zemër”, shtoi Paqarada.

Paqarada nuk u ftua për ndeshjet e nëntorit, por shpreson që nga viti tjetër t’i vijë ftesa nga Kosova.

Gjithashtu, një tjetër synim i Paqaradës është që sezonin tjetër të luajë në Bundesligë me St Paulin.

Ai i ka zhvilluar 43 ndeshje radhazi me ekipin gjerman dhe për këtë ndihet i lumtur.

“Ndihem mjaft mirë. Trupi po e bën këtë pa problem. Edhe gjunjët dhe ijët po shkojnë mjaft mirë”, përfundoi Paqarada.