Paralajmërohen protestat, shkollat e futbollit ultimatum Qeverisë

Periskopi.com Sporti

Grupi i përfaqësuesve të shkollave të futbollit të Ligës Rajonale të Futbollit të Prishtinës i ka dhënë ultimatum Qeverisë së Kosovës se nëse deri më 7 gusht nuk do t’ua lejojnë zhvillimin e aktiviteteve për grupmoshat e reja, do të ketë protesta.

Paralajmërimi për protesta është dhënë pas takimit që përfaqësuesit e shkollave të futbollit e kanë pasur të martën në zyrën e kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi.

Qeveria e vendit me rekomandim të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës ua ka ndaluar stërvitjet shkollave të futbollit.

Ky është njoftimi i plotë:

Ne ambientet e Federates se Futbollit te Kosoves, grupi i perfaqesuesve te shkollave te futbollit te LRFP-se, eshte takuar me kryetarin e FFK-se z. Agim Ademi dhe me sekretarin e FFK-se z. Eroll Salihu. Ne kete takim eshte diskutuar mundesia per lejimin e vazhdimit te aktivitetve te futbollit e te cilat tash e disa dite jane ndaluar te zhvillohen nga organet kompetente me arsyetimin e parandalimit te perhapjes se pandemise Covid19.

Ne takim kryetari Ademi eshte zotuar se do te punoj ne drejtim te mbrojtjes se interesave te futbollit ne pergjithesi e te shkollave te ketij sporti ne veçanti.

Shpërndaje në: