Paraqitje heroike e Kamerunit – E lë serbinë me ‘gishta në gojë’

Paraqitje heroike e Kamerunit – E lë serbinë me ‘gishta në gojë’

Kameruni ka arritur të marrë një barazim ndaj serbisë.

“Luanët e pa etur” barazuan ndaj serbëve me rezultat 3-3.

Të parët në avantazh kaluan afrikanët me golin e Castelletto në minutën e 29’të të takimit.

Pas kësaj serbët realizuan 3 herë me Pavlovic, Milinkovic Savic dhe Mitrovic, para se Aboubakar të hynte në lojë.

Aboubakar u inkuadrua në minutën e 55’të kurse realizoi në minutën e 64’të një gol spektakolar dhe asistoi tjetrin për Chupo Moting në minutën e 66’të.

Shpërndaje në: