Parashikimi i motit për dy ditët e ardhshme

Periskopi.com Lajme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët, shkruan Gazeta Express.

Temperaturat minimale do të lëvizin në mes të 9-10 gradë celsius, teksa ato maksimale prej 22-23 gradë celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Vranësirat vende-vende parashihen të sjellin riga të dobëta shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftim.

Shpërndaje në: