Parashikimi i motit për katër ditët e ardhshme

Periskopi.com Lajme

4.09 – Kryesisht me diell. Kohëpaskohe do kalojnë edhe vransira.

5.09 – Vransira dhe intervale me diell. Vende-vende mundësi për riga lokale shiu.

6.09 – Kryesisht me diell. Orëve të pasdites do të ketë edhe zhvillime të vransirave lokale.

7.09 – Kryesisht me diell, në mëngjes më freskët.8.09 – Pas mëngjesit të freskët, ditën kryesisht me diell, herë herë me vransira kalimtare.

Temperaturat minimale luhaten nga 10C deri 14C, e deri nga mesi i javës së ardhshme me tendencë të rënies, ku pritet të zbresin edhe deri në 6C. Temperaturat maksimale luhaten përreth vlerave mesatare nga 23C deri 26C.

Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatara nga verilindja 3-10m/s.Shtypja atmosferike me tendencë të rënies së lehtë, e nga dita e hënë në rritje.

Shpërndaje në: