Parashikimi i motit për sot

Periskopi.com Lajme

Do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. Vranësirat vende-vende mund të sjellin fjolla të dobëta bore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -8 deri -6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -2deri -1 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.