Parashikimi i motit për sot

Periskopi.com Lajme

Prishtina Weather ka publikuar parashikimin e motit për sot dhe ditët e ardhshme.

13.09 – Kryesisht me diell.14.09 – Kryesisht me diell.

15.09 – Kryesisht me diell dhe më ngrohtë. Pasdite vonë dhe në mbrëmje vransirat do të shtohen.

16.09 – Mbetet shumë ngrohtë, me vransira dhe intervale me diell.

17.09 – Pjesërisht vranët, me mundësi për reshje lokale shiu orëve të pasdites.Temperaturat e ajrit luhaten mbi vlera mesatare, me minimale që luhaten nga 11C deri 15C, e ato maksimale nga 27C deri 30C.Do të fryjë erë e lehtë dhe mesatare kryesisht nga krahu verior 3-9m/s, e nga e mërkura edhe nga jugperëndimi.Shtypja atmosferike shënon rritje mbi vlera normale, me tendencë të rënies nga dita e enjte.

Shpërndaje në: